KORO  SANATÇISI OLARAK GÖREV ALMAK İSTEYEN ÇOCUK SANATÇILAR İÇİN ŞARTNAME

ÖNEMLİ NOT: Bu şartname Annie Müzikalinin korosunda  görev almak isteyen  çocuk sanatçılara yönelik hazırlanmıştır. Annie rolü dışındaki tüm çocuklar koroda görev alacaklardır. Annie rolü dışındaki diğer tüm  roller koro içindeki çocuklardan  seçilecektir. Bu rollerin belirlenmesi ise eğitim sürecinde gerçekleşecektir.


A-) Başvuru ve Seçme Koşulları:

 1. Annie Müzikali Korosu 8-16 yaş arası çocuk ve gençler için  başvuruya açıktır ve  sadece İSTANBUL  ilinde olup her hafta yapılacak çalışmalara düzenli olarak katılabilecek öğrenciler başvurabilirler.
 2. Annie Müzikali korosunda yer almak isteyenler en  sitedeki başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.  Seçmeler 13 Ocak  2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adaylar bu iki tarihten uygun olanı  tercih edebililer.
 3. Annie Müzikali seçmelerinde, öğrencinin iyi bir müzik kulağına ve sağlıklı bir ses yapısına sahip olmasına,  tiyatral ve dans alanlarındaki yeteneğine dikkat edilecektir.
 4. Aday kişinin müziksel ve ses kullanabilme yeteneğini ölçmek üzere  hazırladığı  herhangi bir şarkıyı  seslendirmesi istenecektir.
 5. Aday öğrenciden ilk kez seçmelerde duyacağı müzik üzerine doğaçlama dans etmesi istenecektir.
 6. Seçmelere başvuruda bulunanların   hazır bulunmaları  gereken gün ve saat,  mail yoluyla ve web sitemizden bildirilecektir.
B-) Çalışma ve Temsil Koşulları:

 1. Seçmeler sonucunda Annie Müzikalinde oynamaya hak kazanan öğrenciler  koro,dans ve sahne eğitimlerine  tabi olacaklar ve kendilerine gösterilen dans figürlerini çalışmakla yükümlüdürler.
 2. Eğitimler 2018 Aralık ayında başlayacak, 2019 Haziran  ayına kadar sürecektir. Öğrenciler yaşlarına ve seviyelerine göre,  geçici olarak ayrı gruplarda toplu  eğitim görebilirler.
 3. Müzikale seçilmiş öğrenciler, olağanüstü durumlar dışında, eğitimlere ve temsillere  katılmak zorundadırlar. Eğitimlerde belirli bir devamsızlık sınırını aşan öğrenciler, temsillerde görev alma haklarını kaybederler.
 4. Annie müzikali  2019 Mayıs veya Haziran ayı içerisinde İstanbulda sahnelenecektir. Gösteri tarih ve salon bilgisi ileri bir tarihte  bildirilecektir.C-) Hukuki ve Maddi Koşulları:

 1. Değerlendirme  sonuçları Mozart Akademi Yönetimi ve Jüri Üyeleri tarafından yapılacaktır, kurul kararına itiraz  edilemez.
 2. Eserde Annie Müzikaline seçilen ve kabul edilen öğrenci ailesi ve Mozart Akademi arasında bir sözleşme hazırlanacak ve  karşılıklı imzalanacaktır.
 3. Seçmeler, eğitimler ve temsil dönemini kapsayan sürede Annie rolüne canlandıracak çocuk sanatçının fotoğraf ve video görüntülerinin  tanıtım amacıyla kullanılmak üzere  gereken yayın hakkı yapımcı olan Mozart Akademiye aittir, başkaları tarafından izin alınmadan kullanılamaz ve yayınlanamaz.
 4. Kostüm ve aksesuvarlar tarafımızca tasarlanıp diktirilecektir. Kostüm ücreti yıllık eğitim bedelinin içindedir. 
 5. Müzikalde görev alan öğrencinin tüm eğitimler için kurumumuza ödeyeceği yıllık tutar peşin .  5000 + KDV    Ödenecek bu tutar 2018 - 2019  yılı eğitim dönemini kapsar.