ANNİE ROLÜ ŞARTNAME ve BİLGİLENDİRME

ÖNEMLİ NOT:  

(Bu şartname yalnızca   "ANNİE" rolünü oynamak isteyen çocuk sanatçılara yönelik hazırlanmıştır. Müzikaldeki diğer rollere talip olanlar KORO  adı altında başvuru yapacaklardır ve Koro Şartnamesindeki okumaları gerekmektedir.)


A-) Başvuru ve Seçme Koşulları:

 1. Annie rolü,  10-15 yaş arası çocuklar başvuruya açıktır. 
 2. Annie rolü seçmelerinin   başvurmak isteyenler sitemizdekii başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.  Müzikalde  Annie rolünü seslendirmek isteyen   aday öğrencinin,  müzikaldeki  " Tomorrov " veya " Maybe" şarkılarından birini seslendirmesi istenecektir.   13 Ocak 2019  tarihinde yapılacak seçmelere hazırlanarak gelmeleri gerekmektedir.
 3. Annie rolü  seçmelerinde, öğrencinin iyi bir müzik kulağına ve sağlıklı bir ses yapısına sahip olmasına, ses aralığının genişliğine,  tiyatral ve dans alanlarındaki yeteneğine dikkat edilecektir.
 4. Seçmeler için hazır bulunmanız gereken gün ve saat, size mail yoluyla ve web sitemizden bildirilecektir.


B-) Çalışma ve Temsil Koşulları:

 1. Seçmeler sonucunda Annie rolünü oynamaya hak kazanan öğrenciler  eğitimlere  tabi olacaklar ve kendilerine verilen tekst ve dans figürlerini çalışmak ve ezberlemekle yükümlüdürler.
 2. Eğitimler 2018 Aralık  ayında başlayacak, 2019  Haziran  ayına kadar sürecektir. 
 3. Annie rolü için İstanbul  dışından seçmelere katılarak rolü oynamaya hak kazananlar, İstanbul  ilinde yapılacak sahne çalışmalarına katılmak zorundadırlar. 
 4. Annie rolüne seçilen her öğrenci  temsilde sahne almayı kabul ve taahhüt eder.
 5. İlk temsil 2019  Mayıs veya Haziran  ayı içerisinde yapılacaktır. 


C-) Hukuki ve Maddi Koşulları:

 1. Değerlendirme  sonuçları Mozart Akademi Yönetimi ve Jüri Üyeleri tarafından yapılacaktır, kurul kararına itiraz  edilemez.
 2. Eserde Annie rolüne seçilen ve kabul edilen öğrenci ailesi ve Mozart Akademi arasında bir sözleşme hazırlanacak ve  karşılıklı imzalanacaktır.
 3. Seçmeler, eğitimler ve temsil dönemini kapsayan sürede Annie rolüne canlandıracak çocuk sanatçının fotoğraf ve video görüntülerinin  tanıtım amacıyla kullanılmak üzere  gereken yayın hakkı yapımcı olan Mozart Akademiye aittir, başkaları tarafından izin alınmadan kullanılamaz ve yayınlanamaz.
 4. Çalışmalara şehir dışından gelecek öğrencilerin yol-konaklama vb gibi giderleri tarafımıza ait değildir, kendileri tarafından karşılanır.
 5. Kostüm ve aksesuvarlar tarafımızca tasarlanıp diktirilecektir. Anne rolüne ait  tüm kostüm ve aksesuvar maliyetleri yıllık eğitim maliyetinin içindedir. Ayrıca ödeme istenmeyecektir.
 6. Müzikalde "ANNİE" Rolünde görev alan öğrencinin tüm eğitimler için kurumumuza ödeyeceği yıllık tutar peşin   6,500  TL, + KDV,  dİr. Ödenecek bu tutar 2018 -2019  dönemini kapsar. Öğrenci bu 1 yıllık süreçte kurumumuza başka bir ücret ödemeyecektir.