SIK SORULAN SORULAR


Soru: Çocuğumun seçmelere katılması için deneyimli olması gerekiyor mu ?

Cevap: Hayır, seçmelerde öğrencinin daha önce deneyimli olması şartı aranmıyor. Hiç bir benzeri çalışmaya katılmamış olsa da seçmelere katılabilir.


Soru: Koroda görev alan çocuklar  ve dans için görev alacak olanlar ayrı mı  seçilecekler ?

Cevap: Hayır, Annie korosunda yer alan çocuklar koro şarkılarını seslendirirken aynı zamanda  koregrafi gereği tüm danslarda görevli olacaklar. Dans eden çocuklar ayrıi koroda söyleyen çocuklar ayrı çocuklar olmayacaklar. Dolayısıyla koro seçmelerine katılan çocukları aynı zamanda dans yeteneklerine de bakılacak, ve seçilen öğrenciler hem ses eğitimi hem de dans eğitimlerine tabi olacaklar.


Soru: Temsiller canlı orkestra eşliğinde mi olacak, çocuk solistler ve çocuk koroları canlı performans mı sunacaklar.

Cevap: Evet temsiller canlı ve profesyonel orkestra eşliğinde sahnelenecek. Tüm solist ve Koristler de aynı şekilde canlı performans sunacaklardır.


Soru: Eserde görev alan yetişkin sanatçılar nasıl belirlenecek.

Cevap: Eserde görev alacak yetişkin sanatçılar, Devlet Opera ve Balesi ve Devlet Tiyatrosu Sanatçılarından seçilecekler. Eserde oyuncu ya da yaratıcı ekipte görev alan tüm sanatçılar profesyonel sanatçılardan oluşacak.


Soru: Annie rolü dışındaki çocuk rolleri için seçme yapılmayacak mı:

Cevap: Hayır. Diğer çocuk roleri  oynayacak olan çocuklar koro için seçilen öğrencilerin içinden seçilecek, ayrıca bir seçme yapılmayacaktır.


Soru: Müzikalin korosunda yer almak isteyenler için İstanbul dışından seçmelere katılabilir mi ?

Cevap: Çalışmaların düzenli ve disiplinli yürütülebilmesi açısından İstanbul ilinde ikamet etme şartı aranmaktadır. 

Soru: Annie Müzikalinde görev alan çocuklar ücret ödeyecekler mi ?

Cevap: Evet. Annie müzikalinde görev alacak olan tüm çocuk sanatçılar 2018 Aralık   -  2019 Haziran  tarihleri arasında  koro dans ve sahne eğitimlerine tabi olacaklardır. Bu eğitimler karşılığında kurumumuza  belirlenen  dönemlik  ücreti peşin olarak   ödeyebilirler.