Annie Müzikali Türkiye Hikayesi


Kuruluşundan bu yana henüz 7 yıl geçmesine rağmen, Türkiye çapında ses getiren sanatsal etkinlikler gerçekleştiren Mozart Akademi, yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.


Dünyada ilk olarak Mozart Akademi Çocuk Korosu tarafından seslendirilen “CARMİNA BURANA” projesi, dünyada ilk kez sahnelenen HARRY POTTER OPERASI, yine dünya prömiyerini gerçekleştirdiğimiz JESSY MÜZİKALİ ve  “ 5. ULUSLARARASI PİYANO YARIŞMASI ve FESTİVALİ” ile 5. İZMİR POLİFONİK KOROLAR FESTİVALİ' nini  ardından;  yine ülkemizde bir ilk olacak olan ANNİE MÜZİKALİ'ni sahnelemeye hazırlanıyoruz. 


Bu projenin ülkemiz için çok önemli bir sanatsal başlangıç olacağını biliyoruz. 41 yıldır gösterimde olarak büyük bir ilgi ile izlenmeye ve sahnelenmeye devam edilen Annie Müzikali’nin Türkiye’de ilk sahnelenme hakkı ve tüm yasal izinleri Mozart Akademi’ye ait…  Bu başarıda hiç kuşkusuz Mozart Akademi’nin marka saygınlığı ve geçmişte başarıyla hayata geçirdiği projelerin etkisi bulunuyor.


Amerika, İngiltere, Avustralya başta olmak üzere dünyada onlarca ülkede turnesi yapılan,  defalarca filmleri çekilen bir Brodway Müzikali olan Annie, Türkiye’de profesyonel olarak ilk kez sahnelenecek. Mozart Akademi olarak tüm sanatsal yeteneklerimiz ve deneyimlerimizle, Annie Müzikali prodüksiyonunu büyük bir başarıyla Türk izleyicisinin beğenisine sunacağımızdan eminiz…