Dünya da Annie Starları


Kuşağınıza bağlı olarak, Annie karakteri en iyi komik bir roman kahramanı, 80 lerin çilli  yüzü,  veya Broadway bebeği olarak hatırlanabilir. Sevimli ve doğaüstü yetenekli Quvenzhané Wallis Little Orphan Annie'yi canlandıran en yeni aktristtir ancak ondan önce Annie rolü ile kalpleri fetheden erken dönem kahramanlara şöyle birlikte bir göz atabiliriz.Annie, 1924 yılında bir çizgi film karikatürüyle olarak hayatımıza girdi. Ancak, daha çok kişiye ulaşması  1931'de başlayıp 1942 yılına kadar devam bir radyo şovu sayesinde oldu.  Bunun nedeni Noel Öyküsü'ndeki önemidir. Shirley Bell, Bobbie Dean ve Janice Gilbert, gösterinin başlamasıyla birlikte Annie'yi seslendirdiler.
Animasyonsuz ilk (ve müzikli) Annie, McArdle,ın 1977'de yaptığı çalışmalarıyla Tony Ödülü'ne aday gösterildi.
Bruce, 1978-1979 yılları arasında Annie rolünü başarıyla oynarak ünlendi.
1979'da Bruce'dan boşalan Annie rolünü Parker üstlendi. Oradan, Square Pegs'e yükseldi ve nihayetinde oldukça fazla ünlenerek bir yetişkin rollerini başarıyla canlandırdı.
Allison Smith, en uzun soluklu ve en genç Annie olarak tarihe geçti ve  yaklaşık üç yılda 1.000'in üzerinde şovda performans gösterdi. Daha sonra The West Wing'de Mallory O'Brien rolü ile büyük başarı kazandı.  
Aileen Quinn, Albert Finney'in yanı sıra Annie'nin 1982 film versiyonunda rol aldı. Bugün, New Jersey'de ders veriyor.
Morton, Les Misérables'daki Cosette adlı başka bir Broadway hitinde farklı bir karizmatik rolü  oynarken keşfedildi.Daha sonra 1999'da ABC'nin yapımı televizyon filminde Annie'yi canlandırdı.
Crawford, 2012-2013 yılları arasında Annie rolünü üstlendi. Gösterinin 2014 yılına kadar canlandırdı. 2013 yılının ortasında Taylor Richardson ve Sadie Sink ile dönüşüm olarak oynamaya devam etti.