Dünya'da Annie Starları


Kuşağınıza bağlı olarak, Annie karakterlerinin en iyi ve komik  kahramanı, 80' lerin çilli  yüzü,  veya Broadway bebeği olarak hatırlanabilir. Sevimli ve doğaüstü yetenekli Quvenzhané Wallis küçük yetim Annie'yi canlandıran en yeni aktristtir. Ancak ondan önce Annie rolü ile kalpleri fetheden erken dönem kahramanlarINa şöyle birlikte bir göz atabiliriz.Annie, 1924 yılında bir çizgi film karikatürü olarak hayatımıza girdi. Ancak, daha çok kişiye ulaşması  1931'de başlayıp 1942 yılına kadar devam bir radyo şovu sayesinde oldu.  Bunun nedeni Noel Öyküsü'ndeki seslendirmeleri gerçekleştiren isimler, Shirley Bell, Bobbie Dean ve Janice Gilbert, gibi ünlülerdir.
Animasyonsuz ilk (ve müzikli) Annie, McArdle,ın 1977'de yaptığı çalışmalarıyla Tony Ödülü'ne aday gösterildi.
Bruce, 1978-1979 yılları arasında Annie rolünü başarıyla oynayarak ünlendi.
1979'da Bruce'dan boşalan Annie rolünü Parker üstlendi. Oradan, Square Pegs'e yükseldi ve nihayetinde oldukça fazla ünlenerek  yetişkin rollerini de başarıyla canlandırdı.
Allison Smith, en uzun soluklu ve en genç Annie olarak tarihe geçti ve  yaklaşık üç yılda 1.000'in üzerinde şovda performans gösterdi. Daha sonra The West Wing'de Mallory O'Brien rolü ile büyük başarı kazandı.  
Aileen Quinn, Albert Finney'in yanı sıra Annie'nin 1982 film versiyonunda rol aldı. 
Morton, Les Misérables'daki Cosette adlı başka bir Broadway hitinde farklı bir karizmatik rolü  oynarken keşfedildi. Daha sonra 1999'da ABC' nin yapımı televizyon filminde Annie'yi canlandırdı.
Crawford, 2012-2013 yılları arasında Annie rolünü üstlendi. Gösterinin 2014 yılına kadar canlandırdı. 2013 yılının ortasında Taylor Richardson ve Sadie Sink ile dönüşümlü olarak oynamaya devam etti.