Konu ve Karakterler


KONU:

Olay 1933 yılında geçmektedir. Nnbir yaşındaki Annie, ve arkadaşları Molly (6 yaşında), Kate (7 yaş), Tessie (10 yaş), Biber (12 yaş), Temmuz ve Duffy (her ikisi de 13) ile birlikte Belediye Kız Çocuk Yetimhanesinde kalmaktadırlar. Molly kötü bir rüyadan uyanmış, Pepper ve Duffy'yi öfkelendririken, Temmuz  Annie'ye onları susturmasını söyler ve sonunda Pepper ile kavga etmeye başlarlar. Annie kalkar ve herkese uykularına dönmelerini söyler. Molly annesi Annie'yi yetimhaneye  terk ettiğinde ona bıraktığı notu tekrar okumasını ister. Duffy ve Biber yine kızdırıcı tavırlarla Kate'in yanı sıra,  Annie'nin, anne babasıymış gibi davranmasını taklit ederler ("Belki").

Annie, anne babasını bulmak için kaçmaya karar verir. ancak halen akşamdan kalmış bir kadın olan Bayan Hannigan tarafından yakalanır.Bayan Hannigan bu duruma çok kızar ve bütün kızların yetimhaneyi derhal temizlemelerini ister. ("Sert Öldürme Hayatı"). Kısa bir süre sonra, çamaşırhane görevlisi Bay Bundles, battaniyeleri almak için içeri girer. Miss Hannigan onunla flört ederken, Annie çamaşır sepetine tırmanır ve yetimlerin battaniyeleri ile örtünerek kendini gizler. Bayan Hanniganın gittiğini fark ettikten sonra da Annie ve  diğer yetimler kızgınlıklarını söyledikleri şarkıyla  ifade ederler ("Sert Knock Life )

Annie başarıyla kaçar ve dostça bir sokak köpeğine rastlar. Onu sakinleştirirken daha iyi günlerin kendilerini beklediğini bir şarkıyla ifade eder.( tomorrow ). Köpek yakalayıcısı onun köpeğin Annie'ye ait olup olmadığını sorar. Annie aslında yeni tanıdığı köpeğe Sandy diye seslenerek yayına gelmesini ister. Köpek onu dinleyerek yanına gelir ve böylece yakalayıcı ikna olmuştur.  Daha sonra ekonomik kriz sonrası işsiz ve evsiz bırakılan bir grubun kaldığı barınakta saklanır.  ("Teşekkür Ederiz, Herbert Hoover").Bununla birlikte Bayan Hannigan tarafından gönderilen Lt. Ward adlı polis memuru Annie'yi yakalar ve geri getiririr.

Bu arada Milyarder Oliver Warbucks'ın asistanı Grace Farrell,  Noel tatili için yetimhaneden bir çocuğun konakta misafir edileceğini söylemek üzere yetimhaneye gelir.   Annie Bayan Hannigan'ın ofisinde olduğu için Grace onu görür ve onu seçer.  Bayan Hannigan gönülsüzce kabul eder. Bayan Hannigan ayrıldıktan sonra yetimhanedeki tüm kızlara ("Küçük Kızlar") olan nefretini dile getiren şarkısını söyler.

Bu arada, Warbucks Konağı'ndaki personel, Annie'yi çok sever ve  ağırlamaktan memnuniyet duyar ("Ben Bilirim Buraya Geldim"). Oliver Warbucks geri döndüğünde çok huysuz ve malikanesinde bir yetim olmasından dolayı çok rahatsızdır.  Grace'e Annie'nin içinde olduğu bir reklam  filmi çekilmesini  ister, ancak Annie filmde Wurbocksyn da olmasını ister. onunla gelmeye ikna eder. O ve Annie birbirlerini sevmeye başlarlarlar, New York City'de ("NYC") muhteşem bir gece geçirirler.

Yetimhanede ise, Bayan Hannigan'ın kardeşi Rooster ve kız arkadaşı Lily, ziyarette gelmişlerdir.Bayan Hannigan, Annie'nin bir milyarderin evinde kaldığından bahseder ve nasıl ("Kolay Cadde") olacağını bilmedkleri halde bu durumu avantaja çevirmenin yollarını düşünmeye başlarlar.  

Warbucks, Annie'ye ona  bir kolye  hediye etmek ister. Çünkü boynundaki kolyenin eski olduğu fikrindedir ve çocuklarla ilgili pek bir şey bilmediği için verdiği hediye onda acı hatıralrının canlanmasına sebep olur. Annie kendini kötü hisseder  ("Neden bir şeyi değiştirmeliyim?"). annesinin ona bıraktığı tek hatıra olan kolyeyi bakarak gözyaşlarına boğulur,  ve yeni kolyeyi almayı  redder. Grace ve personel daha sonra, ne olursa olsun  ebeveynlerini bulmaya söz verirler ("Uzun Ömür Boyu Olmayacaksın").


SAHNE

Warbucks' Annie'nin annesini bulmak üzere onun anne ve babası olduğunu kanıtlayabilen çifte $ 50,000  vereceğini bir radyo programında duyurur.   Yetimhanede kızlar anonsu duyunca şaşırırlar. Bayan Hannigan  içeri girer ve neler olduğunu öğrenmek ister. Molly, Annie'nin radyoda olduğunu ve ailesi için 50.000 $ ödülünün verileceğini söyler. Bayan Hannigan mutluluktan uçar. Kısa bir süre sonra, Ralph ve Shirley Mudge adlı bir çift, on bir yıl önce küçük bir kız burada terk ettiklerini ve onun için geri döndüklerini söylerler.  Bayan Hannigan çok şaşırır.  Ödülü kendi alak için kardeşi ve onu kız arkadaşı ile plan yaparlar.  

Warbucks, Annie'yi Washington DC'ye getirir ve burada Başkanla görüşecektir.. Warbucks, Annie'nin dışarıda beklemesinin daha iyi olacağını düşünür., ancak Franklin D. Roosevelt kızı da görmek ister. Kabine tarafından reddedilmiş olmasına rağmen, "Yarın" ı şarkısını söylemeye başlarlar.  Eve döndüğünde, Warbucks Annie'ye onu ne kadar çok sevdiğini söyler ("Bir Şey Bozulmuş"). Anne-babası bulunamadığı için kendisini evlat edinmek istediğini açıklar.  Noel partisi yapılacaktır. Annie Bayan Hannigan ve yetimleri davet etmek ister.  Hazırlıklar yapılırken,  personel Annie'nin gelisinin hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlatırlar. ("Annie").

Yargıç Louis Brandeis evlat edinme işlemlerini başlatmak için gelmiştir. ancak Annie'yi bulmaya gelen Mr ve Mrs Mudge (Rooster and Lily, kılık değiştirmiş) tarafından tören yarıda kesilir. Grace ve Warbucks bu gelişme karşısında şaşkın ve üzgündürler. Yine de, Warbucks gerçek ebeveynleri olduklarını inanmaz. Noel partisi için bir gece daha kalmasına izin verilmesini ister.  Sabahın erken saatlerinde, "annie" ("Belki" tekrarlama) ile gönderilmeden, evlat edinilebileceğini ümit eder. Warbucks daha sonra Roosevelt ve Gizli Servisi'nden bir sürpriz ziyaret alır. Annie'nin ebeveynleri aslında bebekken ölen David ve Margaret Bennett'tir. Bundan sonra Bay ve Bayan Mudge'ın ödül parasını alabilmek için ortaya çıktıklarını itiraf  ederler. Bayan Hannigan ile birlikte Gizli Servis tarafından tutuklanırlar ve herkes Başkan Roosevelt'in ekonomi için yaptığı yeni anlaşmasıyla sevinirler. ("Noel için Yeni Bir Fırsat" / "Yarın" finali).KARAKTERLERAÇIKLAMA
Oliver "Baba" Warbucks
Annie'ye evini açan ve nihayet kalbini açan milyarder işadamı.
Annie
Başlık karakteri. Doğum yaşındaki ebeveynlerini arayan hantal ve iyimser 11 yaşındaki yetim. Oliver Warbucks tarafından kabul görmeye başlar.
Grace Farrell
Oliver Warbucks'ın sadık sekreteri olan Annie'yi en başından seviyor.
Daniel "Rooster" Hannigan
Bayan Hannigan'ın küçük kardeşi, hapishaneden kaçan ve kızkardeşini soyup Annie'yi kaçırmaya mahkum eden bir mahkum.
Bayan Agatha Hannigan.
Yetimhanede matron hayal kırıklığına uğradı; çocuklardan nefret ediyor, alkollü içeceklerden hoşlanıyor.
Erkek Ördek
Warbucks Konağı'ndaki kahya; Grace'e iyi bir arkadaş, Annie ve Baba Warbucks.
Lily St. Regis
Rooster'ın kız arkadaşı, egoist bir altın kazıcı. O ve Rooster, Annie'nin "ebeveynleri" olarak poz verirler, böylece Warbucks'ı kandırıp 50.000 dolarlık ödülüne el atabilirler.
Franklin D. Roosevelt
Birleşik Devletler Başkanı, Annesinin ebeveynleri için babası Warbucks'a yardım ediyor. Annie ile görüşmesi üzerine yeni bir anlaşma yapmak ve Amerika'nın ekonomisini yeniden kurmak için esin kaynağı oldu.
Muhallebi Çocuğu
Annie'nin en iyi arkadaşı olan en küçük yetim (6).
Biber
Kontrol altına almaktan hoşlanan ve Annie ile pek iyi arkadaş olmayan en büyük patron (12).
Duffy
En eski yetim (13), genellikle Pepper ile takılıyor, ancak herkesle arkadaş.
Temmuz
Sessiz yetim (13) çok fazla konuşmayan, ancak tüm çocuklar için anne gibidir.
Tessie
"Aman Tanrım" hattıyla tanınan crybaby yetim (10).
Kate
Gerçekten konuşmayan, ancak herkesle arkadaş olan en utangaç yetim (7).
Louis Brandeis
ABD Yüksek Mahkemesinin Adalet Eş Başkanı, Annie'nin evlat edinmesine yardımcı olmaya davet edildi.
Bert Healy
Annie'nin ailesini aramasını kabul eden radyo spikeri.
Boylan Sister
Bert Healy Show'da şarkıcılar bir gün ünlü olmayı umuyorlar.
Fred McCracken ve Wacky
Bery Healy'in "Oxydent Hour of Smiles" daki misafirleri olan bir vantrilatör ve kukla.
Teğmen Ward.
Annie'den sonra gönderilen bir polis memuru, onu evdeki evsiz kasabada bulur (Hooverville).
Kumlu
Terk edilmiş karışık köpek, bir kez Annie onu kurtardığında onun arkadaşı ve evcil hayvanı oldu.
Paketler
Çamaşırcı adam. Miss Hannigan sürekli ona vuruyor, kulübe ilgilenmiyor.
Cordell Hull ,Frances Perkins ,Louis Howe, Harold Ickes ve Henry Morgenthau Jr.
Franklin Roosevelt'in kabine üyeleri "Tomorrow" ı Warbucks ve Annie ile söyler.
Yıldız-To-Be
NYC'de tek başına şarkı söyleyen yaklaşan bir Broadway Star
Bayan Greer, Bayan Pugh, Cecile ve Annette
Oliver Warbucks'ın hizmetkarları. Onlar çok temizlik yapar ve genellikle Drake ve Grace tarafından denetlenir.
Köpek Yakalayıcı ve Yardımcı Köpek Yakalayıcı
Sandy'yi tehlikeye atan Hooverville'deki karakterler.
Sophie ve Apple Satıcı
Kasaba ve üyeleri yöneten Hooverville çocuk vatandaşları.
Kaltenborn ve Radyo Duyuruları
Radyodaki anonscular.
Yer Gösterici Kız
Sinema salonunda Annie, Grace ve Warbucks'ı kollayan bir kadın usher.
Jimmy Johnson
Bery Healy'nin "Oxydent Hour of Smiles" daki bir konuk, kendisine "radyo yalnızca maskeli spiker" diyor.
SFX Man
Gösteri için ses efektlerini kontrol eden ve kalabalığa katılımı teşvik eden Bert Healy radyo programının bir üyesi.
Hooverville Erkekler ve Kadınlar
Evsiz ve Hooverville kasabasında gecekondu semtinde yaşayan erkekler ve kadınlar.