ÖnsözMozart Akademi; Ülkemizde çoksesli müzik ile opera, bale ve müzikal gibi sahne eserlerinin zor ve ulaşılmaz sanatlar olmaktan çıkarılarak, bu alanlara çocuklar başta olmak üzere çok sayıda insanımızın sevgi ve merakını kazandırmak, toplumumuzun bu sanatlara talebini arttırmak ve bu sanatları toplumun tüm kesimlerinin yararına sunmak amacıyla gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Üstelik bu kez bir Broadway Rüyası olan ve dünyanın en ünlü çocuk müzikalleri arasında yer alan  Annie’ye ev sahipliği yaparak...


Çok mutlu ve gururluyuz çünkü;  Annie Müzikali Türkiye haklarının ilk kez tarafımıza verilmesi ve ülkemizde ilk kez sahnelenecek olması gerçekten bizim açımızdn büyük önem taşıyor. Ancak bundan daha önemlisi, bu müzikalde Annie başrolünü oynayacak ve koroda yer alacak çocuklarımızın geleceğin ünlü sanatçıları olma potansiyeli taşımasıdır.  


Proje ile dünyada kitapları, filmleri ve müzikal gösterimleriyle satış ve izlenme rekorları kırmış; çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere geniş bir kitleyi etkilemeyi başarmış bir Brodway Müzikali’ni ülkemizde ilk kez sahnelemek, Mozart Akademi olarak en büyük hayallerimizden biriydi. Bu hayali bizlerle paylaşan çocuklarımızla birlikte Brodway yapımlarının artık ülkemizde de başarıyla sahnelenebildiğini kanıtlamak istiyoruz.


Geçmiş yıllarda Harry Potter Operası ve Jessy Müzikali’nin dünya prömiyerlerini gerçekleştiren bir sanat kurumu olarak, tüm dünyada çok yaygın şekilde sahnelenen ve izlenen bu büyük eseri, Türk çocukları ve gençlerinin sahne sanatlarındaki yetenekleri ile buluşturmayı amaçladık.


Böylelikle çocuklarımızın sahne sanatlarına olan ilgisini artırarak sanatsal ve estetik duygularını geliştirmek istiyoruz. Bugün bilim, sanayi ve pek çok alanda dünya ile yarışan ülkemizin, tüm sanat dallarında aynı beceri ve başarıyı uluslararası ölçekte  sergileyeceğine inanıyoruz.


Siz değerli ailelerin gösterdiği ilgi ve destek sayesinde; çoksesli müzik sanatının profesyonel performanslarını gerçekleşmek için var gücü ile çalışan kurumumuz, tüm dünyada büyük ilgi gören hikâye ve filmleri, alışılmamış sahne etkinlikleri kullanarak  ülkemizde de gerçekleştirme ve uluslararası platformlarda Türkiye’nin adından söz ettiren bir kurum olma yolunda hızla ilerleyecektir. Projede yer alan tüm öğrencilerimize, ailelerine ve projeye katkı veren tüm çalışanlarımıza şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
İlhan CİNPİR


Mozart Akademi Kurucu Müdürü


Annie Müzikali Genel  Sanat Yönetmeni