Önsöz


Proje ile dünyada kitapları, filmleri ve müzikal gösterimleriyle satış ve izlenme rekorları kırmış; çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere geniş bir kitleyi etkilemeyi başarmış bir Broadway Müzikali’ni ülkemizde ilk kez sahnelemek, Mozart Akademi olarak en büyük hayallerimizden biriydi. Bu hayali bizlerle paylaşan çocuklarımızla birlikte Broadway yapımlarının artık ülkemizde de başarıyla sahnelenebildiğini kanıtladığımızı düşünüyoruz. İzmir ekibimiz ile İlki 20218 yılında başlayan gösteriler,  3 sezondur kapalı gişe olarak devam ederken,  İstanbul ekibimiz ile ilki 2019 da Zorlu PSM de yine kapalı gişe gerçekleşmişti.  Pandemi süreci ile ara verdiğimiz çalışmalar tekrar kaldığı yerden devam ederken,  Ankara ekibimizi kurmak için de gerekli  tüm hazırlıkları yürütmekteyiz.


Geçmiş yıllarda Harry Potter Operası ve Jessy Müzikali’nin dünya prömiyerlerini gerçekleştiren bir sanat kurumu olarak, tüm dünyada çok yaygın şekilde sahnelenen ve izlenen bu büyük eseri, Türk çocukları ve gençlerinin sahne sanatlarındaki yetenekleri ile buluşturmayı amaçladık.


Böylelikle çocuklarımızın sahne sanatlarına olan ilgisini artırarak sanatsal ve estetik duygularını geliştirmek istiyoruz. Bugün bilim, sanayi ve pek çok alanda dünya ile yarışan ülkemizin, tüm sanat dallarında aynı beceri ve başarıyı uluslararası ölçekte  sergileyeceğine inanıyoruz.


Siz değerli ailelerin gösterdiği ilgi ve destek sayesinde; çoksesli müzik sanatının profesyonel performanslarını gerçekleşmek için var gücü ile çalışan kurumumuz, tüm dünyada büyük ilgi gören hikâye ve filmleri, alışılmamış sahne etkinlikleri kullanarak  ülkemizde de gerçekleştirme ve uluslararası platformlarda Türkiye’nin adından söz ettiren bir kurum olma yolunda hızla ilerleyecektir. Projede yer alan tüm öğrencilerimize, ailelerine ve projeye katkı veren tüm çalışanlarımıza şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
İlhan CİNPİR


Mozart Akademi & Mozart PSM Kurucusu

ve Genel  Sanat Yönetmeni