Sıkça Sorulan Sorular


Soru: Çocuğumun seçmelere katılması için deneyimli olması gerekiyor mu ?

Cevap: Hayır, seçmelerde öğrencinin daha önce deneyimli olması şartı aranmıyor. Hiç bir benzeri çalışmaya katılmamış olsa da seçmelere katılabilir.


Soru: Annie rolüne seçilmeyen çocuk ve gençler sadece koro da şarkı mı söyleyecekler ?

Cevap: Hayır. Koro adı altında seçmeye giren çocuk ve gençlerin rolleri var. Onlar kendilerine verilecek olan tiyatral rolleri  ( tekst) oynayacaklar.  Ancak Annie rolünde olduğu gibi solo olarak söyledikleri şarkıları yok. 


Soru: Koroda görev alan çocuklar  ve dans için görev alacak olanlar ayrı mı  seçilecekler ?

Cevap: Hayır, Annie korosunda yer alan çocuklar koro şarkılarını seslendirirken aynı zamanda  koreografi gereği tüm danslarda görevli olacaklar ve ayrıca tiyatral görevleri olacak. Dolayısıyla koro seçmelerine katılan çocukların aynı zamanda dans ve tiyatral yeteneklerine de bakılacak, ve seçilen öğrenciler hem ses, hem dans hem de sahne  eğitimlerine tabi olacaklar.


Soru: Temsiller canlı orkestra eşliğinde mi olacak, çocuk solistler ve çocuk koroları canlı performans mı sunacaklar.

Cevap: Evet temsiller canlı ve profesyonel orkestra eşliğinde sahnelenecek. Tüm solist ve Koristler de aynı şekilde canlı performans sunacaklardır.


Soru: Eserde görev alan yetişkin sanatçılar nasıl belirlenecek.

Cevap: Eserde görev alacak yetişkin sanatçılar, Devlet Opera ve Balesi ve Devlet Tiyatrosu Sanatçılarından seçilecekler. Eserde oyuncu ya da yaratıcı ekipte görev alan tüm sanatçılar profesyonel sanatçılardan oluşacak.


Soru: Annie rolü dışındaki çocuk rolleri için seçme yapılmayacak mı:

Cevap: Hayır. Diğer çocuk rolleri  oynayacak olan çocuklar eğitimler sırasında koro için seçilen öğrencilerin içinden seçilecek, ayrıca bir seçme yapılmayacaktır.


Soru: Müzikalin korosunda yer almak isteyenler için başka illerden  seçmelere katılabilir mi ?

Cevap: Çalışmaların düzenli ve disiplinli yürütülebilmesi açısından seçmelerin ve gösterilerin yapılacağı ilde ikamet etme şartı aranmaktadır. 


Soru: Annie Müzikalinde görev alan çocuklar ücret ödeyecekler mi ?

Cevap: Evet. Annie müzikalinde görev alacak olan tüm çocuk sanatçılar 2019 Eylül   -  2020 Haziran  tarihleri arasında  koro dans ve sahne eğitimlerine tabi olacaklardır. Bu eğitimler karşılığında kurumumuza  belirlenen  dönemlik  ücreti peşin olarak   ödenir.